Борусия (Д) остана на върха (видео)

sportal.bg

Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) запази лидерството си в Бундеслигата след 3:1 у дома над Хофенхайм в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Вестфалци делят първата позиция с Байерн (Мюнхен), но баварците са с по-добра голова разлика. Шинжи Кагава (16 и 55) и Кевин Гроскройц (31) вкараха за победителите. В 63-тата за Хофе се разписа Фабиан Йонсон.Традиционно натиснаха домакините пред почти 80-те хиляди на "Сигнал Идуна Парк". В петата минута Якуб Блашчиковски центрира и Роберт Левандски много добре насочи с глава, но Том Щарке майторски изби. В 16-ата "жълто-черните" отриха резултата след грешка на съперника. Защитниците на Хофе сбъркаха фатално при изнасянето на топката, Шинжи Кагава овладя, елегантно преодоля съпротивата и насочи в близкия ъгъл - 1:0. В 31-вата Кевин Гроскройц удвои след като засече на далечната греда центрира на Куба отдясно - 2:0. Гостите имаха шанс да намалят в 34-тата минута, но Роман Вайденфелер блокира опита на Райън Бабел. В 44-тата Гроскройц отново опъна мрежата, но попадението правилно не беше зачетено заради засада.В 55-ата нова грешка на Хофенхайм донесе трето попадение. Едсон Браафхайд не овладя лесна топка, Гроскойц напредна, върна с пета назад и Кагава прати топката в мрежата. В 60-ата Вайденфелер запази вратата си, но три по-късно беше безпомощен. В 63-тата Фабиан Йонсон отбеляза за гостите след подаване отляво и мигновено засичане от десет метра. До края на мача вестфалци пропуснаха да направят победата си по-изразителна.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимки: Getty Images/Guliver ..

Ключови думи : тата, кагава, гроскройц

Виж оригиналната статия в sportal.bg

последни новини

Куман: Това беше най-силният ни мач

29 октомври 2020 01:28:00 sportal.bg

Победата над Ювентус с 2:0 върна усмивките в Барселона, след като дни по-рано тимът загуби дербито с Реал Мадрид. Старши треньорът Роналд Куман не спести ...