Две загуби за националният футболен отбор на Северна Македония в квалификациите за Евро 2020

Слаби резултати в продължението на квалификациите за европейското футболно първенство за националният футболен отбор на Северна Македония. Македонските национали през последните четири дни одиграха две срeщи на домашен терен срещу Полша и Австрия и записаха две поражения, с които сериозно намалиха шансовете си за класиране на Евро 2020.

Първо миналия петък, на 7 юни, футболистите на Северна Македония играеха срещу отбора на Полша, на националния стадион „Тоше Проески “ в Скопиe.

След дълго време на най-големият футболен стадион в страната имаше много публика, като на срещата присъстваха около 25.000 зрители, от които дори 3.000 бяха полски фенове.

cof

Мачът мина в изравнена игра, а и двата отбора имаха шансове за постигане на гол. След края на първата част нямаше голове, резултатът беше 0:0. Но само две минути след началото на второто полувреме, полския национал който играе за Милан, Кшищоф Пятек успя да вкара гол за отбора на Полша, което в крайна сметка се оказа ключов момент от мача. Македонските футболисти до края на мача имаха няколко възможности да изравнат резултата, но не успяха да преодолеят вратаря на Полша, Лукаш Фабянски.

Така с резултат 0:1, Северна Македония записа първа загуба на свой терен след почти две години.

Ако загубата от Полша можеше да се очаква, защото полския отбор е сред най-добрите отбори в Европа, никой не очакваше това, което се случи вчера на националният стадион в Скопиe. Снощи гост на Северна ..

Ключови думи : точки, края, мача, отбор, австрия, полша, квалификациите, септември, отбора, гол, четири, стадион, футболен, второто, националният, евро 2020, македонските, северна македония