Ливърпул си поигра с огъня и пропиля три гола аванс, но се спаси от ново фиаско

actualno.com

Ливърпул постигна неочаквано трудна побед над Ред Бул Залцбург във втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига - 4:3 на "Анфийлд".

Развоят на срещата беше фантастичен за неутралния зрител, тъй като мърсисайдци някак си успяха да пропилеят три гола аванс, които постигнаха още през първото полувреме.

Бойкият тим на австрийците, който преди две седмици отнесе Генк с 5:2, доказа, че не трябва да бъде отписван в тазгодишия турнир. Успя да се вдигне след демотивиращо 0:3, в което мърсисайдци играха на своето обичайно силно ниво в атака. Само че в края на полувремето и след почивката защитата на Юрген Клоп тотално се провали и подцени съперника.

Все пак победен гол на Мохамед Салах в 69-та доведе до логична развръзка. Все пак това бе някаква реакция за шампионите в надпреварата след загубата от Наполи в първия кръг.

“Завръщането на Краля" и брилянтен Суарес вдъхновиха Барселона за обрат над Интер

Барселона успя да обърне и победи Интер с 2:1 в двубой от Група F на Шампионска лига, игран на стадион "Камп Ноу".