Лудогорец с пореден успех в Лига Европа (ВИДЕО/СНИМКИ)

dariknews.bg

Отборът на Лудогорец продължи с отличното си представяне в груповата фаза на Лига Европа. След гръмкия успех над ЦСКА Москва в Разград с 5:1, днес тимът на Станислав Генчев разби с 3:0 унгарския Ференцварош в Будапеща и взе сладък реванш за загубата в предварителните кръгове на Шампионската лига, пише Gong.

Българският шампион показа отличен футбол и въпреки че игра с човек по-малко повече от едно полувреме, успя да стигне до изразителния успех пред пълните трибуни на стадион „Групама арена” в унгарската столица.

Головете за разградчани бяха дело на Джоди Лукоки, който откри секунди след първия съдийски сигнал, и бранителя Рафаел Форстър, който пък вкара първите си два гола с фланелката на Лудогорец. В края на първата част за втори жълт картон от игра бе отстранен Драгош Григоре.

Лудогорец надви Дунав в Русе

Така Лудогорец записа втори пореден успех и оглавява класирането в своята група H с пълен актив от точки. В другия мач от днес Еспаньол надделя над ЦСКА в Москва с 1:0.

Мачът в Унгария започна по изключителен начин за българския шампион, който успя да открие резултата с първата си атака в мача. След разиграване в центъра на терена, Антон Недялков бе изведен по лявото крило, напредна добре и центрира великолепно с десния крак към Джоди Лукоки, който с удар от границата на вратарското поле успя да насочи топката в мрежата. ..

Ключови думи : успех, успя, лудогорец, лига