Националните футболни отбори на Северна Македония и България за юноши до 19 години изиграха двa контролни мача

Футболните надежди на Северна Македония и България през тази седмица изиграха две контролни приятелски срещи. Първата среща между юношеските отбори до 19 години на двете страни се играеше във вторникът, на 3 септември.

Мачът се проведе на стадион „Струма“ в град Симитли, а македонските футболисти бяха по-добрият съперник и записаха победа с резултат 2:1.

Втората контролна среща се играеше преди два дни, на 5 септември в Благоевград. Футболистите на България на този мач показа много по-добра игра и доминираха над македонските им връстници през целия мач, а футболистите на Северна Македония получиха и два червени картона през второто полувреме. Единствения гол на срещата беше отбелязан от Владимир Николов в осмата минута, което беше достатачно за победа на България от 1:0.

Тези две контролни срещи бяха част от подготовката на националните отбори на двете страни за участие в квалификациите за европейското първенство за младежи до 19 години, което ще се проведе следващата година в Северна Ирландия.

В първия етап от квалификациите за европейското първенство ще участват общо 52 национални отбора, разделени в 13 групи. Мачовете от квалификациите ще се проведат на турнирен принцип, а класиране във втория кръг от квалификациите ще осигурят първите две отбора от всяка група, както и най-добрият национален отбор който ще спечели третото място.

На тези 27 отбора ще се присъедини и Португалия, която вече си ..

Ключови думи : българия, група, квалификациите, отбора, отбори, европейското първенство, контролни, македонските, северна македония