Пловдивското дерби завърши без победител

fakti.bg

Локомотив и Ботев изиграха 106-ото дерби на Пловдив. Срещата от 23-и кръг на Първа професионална лига завърши без голове и без победител - 0:0. Двата отбора показаха много желание, но футболните достойнства отсъстваха. Играчите на Бруно Акрапович и Николай Киров бяха дейни в центъра на терена, но атаките към двете врати бяха малко и неуспешно завършващи.

Първата опасност бе пред вратата на Ботев. Стивън Езе скочи и отигра високата топка, пращайки я успоредно във вратарското поле, където обаче защитник я изчисти, пише "Блиц".

Ботев отвърна с пробив на Жоао Паоло, който завърши с хубав удар, топката профуча покрай вратата. Последната опасност за тази част създаде Марчев, който стреля добре по земя към вратата на "канарчетата", но Чворович с мъка успя да спаси.

Жоао Паоло опита да притесни Пиргов, но ударът му по земя в началото на втората част не затрудни вратаря на Локомотив.

Тимът на Бруно Акрапович отвърна с хубава атака на Аралица, който проби фронтално и след двойно подаване навлезе в наказателното поле, но не успя да уцели топката и падна на земята с претенции за дузпа. Такава нямаше.

Двубоят продължи да бъде много борба и малко футбол, което не доведе до сериозни голови положения до заключителните минути. Последната опасност пред вратата на Локомотив бе удар на Стивън Петков, който профуча покрай вратата. В последните секунди Симеон Райков опита да реализира от пряк свободен удар, но топката мина ви... ..

Ключови думи : удар, вратата, опасност, ботев, топката, завърши, локомотив