Спартак прекъсна победната серия на Балкан след успех с продължение

sportal.bg

Спартак (Плевен) прекъсна серията на Балкан (Ботевград) от три поредни победи и ги надигра у дома  в зала "Балканстрой" с 93:85 в среща от деветия кръг на Булсатком НБЛ. Двата тима не успяха да излъчат победител в редовните 40 минути и така плевенчани стигнаха до успеха след продължение.Балкан започна срещата по мечтан начин - след само 3 минути и половина "зелените" водеха с 3:13. Ботевградчани задържаха преднината си и през остатъка на първата четвърт, а след десет минути игра те бяха напред с 20:28.Момчетата на Александър Тодоров поддържаха преднината си и през почти цялата втора четвърт, но домакините от Спартак (Плевен) успяха да заличат пасива си почти изцяло след силен финален щурм и на полувремето изоставаха само с точка - 37:38.Плевенчани поведоха с 44:41 след серия от 7-3 в началните минути на второто полувреме. Балкан обаче отново взе лидерската позиция за 44:45 и задържа през почти цялата трета четвърт, преди Димитър Маринчешки да изравни за 58:58. Илия Станков изведе Спартак напред със 61:58 след 30 минути игра.През последната четвърт двата тима си размениха лидерската позиция общо четири пъти, а Цветослав Острев даде аванс от 78:76 на Спартак 30 секунди преди сирената. Йордан Бозов за пореден път демонстрира здрави нерви и изравни на 78:78, а след таймаут от страна на Цветан Антов отново Острев можеше да се превърне в герой за домакините но пропусна да отбележи шест секунди преди края и така редовните 40 минути завършиха без победител.Домакините бяха по-настоятелният отбор в допълнителните пет минути. Цветослав Острев се развихри и реализира 9 от общо 15 точки за Спартак в продължението, спечелено с 15:7, а крайният резултат бе фиксиран на ..

Ключови думи : точки, минути, позиция, тима, домакините, тодоров, александър, спартак плевен, четвърт, цветослав острев, йордан бозов, лилов, димитър маринчешки, балкан ботевград, плевенчани