Милан - Интер: На какво да заложим в дербито на Милано

actualno.com

Тази вечер феновете на италианския футбол ще станат свидетели на Дербито на Света Дева Мария, по-известно като Дербито на Милано - Милан срещу Интер. Двата италиански гранда се изправят един срещу друг в четвъртия кръг от Серия А на митичния стадион "Джузепе Меаца".

През този сезон "нерадзурите" изглеждат като преродени след силната лятна селекция, а и назначаването на уважавания италиански специалист Антонио Конте за треньор на отбора. 155 млн. евро бяха инвестирани, а част от новите попълнения вече оправдават доверието на ръководството на клуба. Интер е лидер в класирането в Серия А след три изиграни мача, след като тимът постигна три победи срещу Лече, Каляри и Удинезе. През изминалия вторник "синьо-черните" започнаха участието си и в Шампионска лига, където не стартираха по най-добрия начин - равенство срещу Славия Прага като домакин.

Що се отнася до Милан, отборът инвестира малко над 100 млн. евро за трансфери през това лято, но без особено бляскави футболисти. "Росонерите" също са с нов наставник - Марко Джампаоло, който има достатъчно опит в италианския футбол като треньор. Тимът записа две минимални победи срещу Бреша и Верона, но загуби в първия кръг с 0:1 от Удинезе. Отборът не е ангажиран с мачове в евротурнирите, след като получи наказание от УЕФА през този сезон.

Дербито на Милано винаги е предвещавало зрелище за феновете и е оставало мистерия около ..

Ключови думи : последните, мача, коефициент, славия, милан, сезон, мачове, милано, интер, равенство, удинезе, дербито, попадения, двата отбора, като имаме предвид, като имаме