Националите ни по волейбол стартираха перфектно мачовете от Лигата на нациите

dariknews.bg

Националният ни отбор по волейбол стартира по перфектен начин мачовете от Лигата на нациите, които се играят в родната „морска столица” Варна. Възпитаниците на Силвано Пранди изстрадаха успеха, но в крайна сметка надделяха с 3:2 над Австралия в зала „Конгресна”. На дваж „кенгурата” имаха превес в резултата, но концентрирана игра в четвъртия гейм и тайбрека донесоха ценния триумф за „лъвовете”. Донякъде успехът бе помрачен от липсата на много зрители в морската зала, посочва gong.bg

По този начин те записаха трета победа в надпреврата и втора поредна и застанаха на десетото място във временното класиране със седем точки. Австралия пък остана 14-и с шест точки, а „трикольорите” на 15-и юни ще посрещнат пак във Варна селекцията на Япония.

Мачът в зала „Конгресна” във Варна стартира равностойно, като и двете селекции се движиха точка за точка. При първото техническо прекъсване пък „лъвовете” имаха два пункта превес, но „кенгурата” успяха да обърнат развоя и да вземат надмощие. Последваха четири експресни точки за гостите в средата на гейма, които в крайна сметка бяха достатъчни за хората на Марк Лебедев да задържат преднината и да затворят частта при 25:20.

Втората част стартира с надмощие от австралийците, които имаха самочувствието още от първия гейм. Австралия стигна до предимство при 8:4, а малко след това разликата стана седем точки – 11:4. Последва равна игра, а Теодор Тодоров влезе от пейката. Нашите върнаха част от пасива, за да направят 21:22 след добра атака от Цветан Соколов. Австралия стигна до геймбол при 24:22, но ас на Тодор Скримов ни върна – 24:24.

В тази ..

Ключови думи : точки, част, зала, австралия, стартира, варна, гейм, точка, имаха