Турция записа първа победа на Евро 2016 за младежи до 20 години

sportal.bg

Отборът на Турция записа първа победа в Група 2 на Европейското първенство по волейбол за младежи до 20 години в Пловдив и Варна. Във втората си среща в групата турците взеха чиста победа срещу Беларус с 3:0 (25:22, 25:13, 25:20) пред едва около 50 зрители в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица.Първата част започна равностойно с три равенства в резултата, след което Беларус поведе с 2 точки, а при първото техническо водеше с 8:5. Турският тим успя да изравни при 10:10, последва още едно равенство при 13:13, а при второто техническо прекъсване турците водеха с 16:14. В самия край на гейма турските волейболисти допуснаха Беларус да реализира 4 поредни точки и да намали пасива си до само точка 23:22, но все пак успяха да спечелят първата част с 25:22.Играта във втората част бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. След пет равенства в началото турският тим реализира поредни точки и при първото техническо прекъсване водеше с 8:5. След прекъсването добрата игра на Турция продължи и отборът започна да трупа преднина, която достигна 8 точки при второто техническо прекъсване - 16:8. До края на гейма турският тим показа отлична игра и в атака, и в защита, и спечели лесно частта с 25:13.В началото на третата част турският тим повтори добрата си игра от предишната част и успя да поведе, като при първото техническо прекъсване водеше с 8:5. Отборът на Беларус трудно успяваше да се справи с блокадата и атаките на турците, в резултат на което при второто техническо прекъсване изоставаше вече с 6 точки - 10:16. Турският тим не изпусна инициативата и спечели третия гейм с 25:20 и съответно мача с 3:0.След изиграването на по два мача в групата тимът на Турция е с 4 ..

Ключови думи : точки, част, турция, победа, точка, групата, отборът, игра, турците, второто техническо прекъсване, беларус, при второто техническо, при първото техническо, водеше, турският тим